Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia jest bardzo ważną przestrzenią w każdym domu, ponieważ to miejsce jest pewnego rodzaju azylem, który powinien nam gwarantować nie tylko wypoczynek, ale i spokój oraz bezpieczeństwo. Oczywiście, najważniejszym elementem, który się w niej znajduje, jest łóżko, najlepiej duże i wygodne. Nie możemy zapomnieć o szafeczkach nocnych, komodzie, w której będziemy przechowywać najpotrzebniejsze przedmioty czy garderobie. Nie ulega wątpliwości to, iż największym uznaniem wśród mebli sypialnianych cieszą się meble drewniane, które są zdobione charakterystycznymi słojami i sękami, w szczególności gdy są stworzone z drewna dębowego lub bukowego. Przede wszystkim, są nie tylko piękne, trwałe, ale i niesamowicie drogie. Oprócz tego, w ostatnim czasie cieszą się meble antyczne, za których sprawą możemy się poczuć jak w innej epoce. Ponadto, równie modne są meble artystyczne z metalowymi lub szklanymi wstawkami, które przybierają najdziwniejsze kształty.

Nie ulega wątpliwości to, iż ich kolorystyka uzależniona jest od naszych upodobań, ale powinna współgrać z odcieniami ścian.  Z pewnością, w ich przypadku mile widziane są zarówno ciepłe odcienie jak żółć czy pomarańcz, ale osoby lubiące niekonwencjonalne rozwiązania mogą wybrać np. fiolet, seledyn, turkus albo zdecydować się na pomalowanie ścian na różne kolory, a nawet jak najbardziej pożądane są fantazyjne wzory, np. w postaci kwiatu wiśni na suficie czy animacji przedstawiających dzikie zwierzęta.

Z pewnością, sypialnia nie powinna mieć zbyt chłodnego wyglądu, dlatego warto ją ocieplić za pomocą pamiątkowych zdjęć czy obrazów. Ale nie przesadzamy z nadmiarem ozdób, bowiem niezliczona liczba poduszek, flakoników, świec, zegarków, lampek, figurek czy innych bibelotów negatywnie wpływa na wystrój wnętrza, gdyż sprawia wrażenie niepotrzebnego przepychu, a nawet bałaganu. Ponadto, nie zapominamy o dywanie, które powinien być miękki, aby można się było na nim wygodnie ułożyć, zwłaszcza gdy w sypialni znajduje się kominek i wspólnie spędzić z ukochaną osobą przed nim miło wieczór. Poza tym, modny dywan może być zdobiony różnymi wzorami w postaci kwiatów czy figur geometrycznych, ale co najważniejsze musi on pasować do koloru ścian czy stylu, w którym urządzona jest sypialnia.

Oczywiście, musimy także pamiętać o tym, by odpowiednio ozdobić okna za pomocą firan i zasłon oraz kwiatów, które muszą idealnie się komponować z pozostałymi elementami wystroju sypialni. Jednak najważniejsze jest to, abyśmy ją urządzili zgodnie z naszymi upodobaniami, a nie wyłącznie ślepo podążali za trendami mody, gdyż tylko wtedy będziemy się w niej czuli komfortowo.