Programy do samodzielnej aranżacji pomieszczeń

Nie wszyscy ludzie potrafią właściwie aranżować wnętrza w swoim domu lub w mieszaniu. Bywa, iż kupują meble za długie lub za krótkie albo dobierają do siebie sprzęty zaliczane do różnych stylów artystycznych. Ponadto, osoby te mają także tendencję do zagracania np. salonu czy kuchni niepotrzebnymi figurkami z porcelany, kwiatami, zegarkami, obrazami czy flakonami. Oprócz tego, dobór kolorów we wnętrzach również pozostawia wiele do życzenia. Dlatego z myślą o ludziach pozbawionych zmysłu artystycznego stworzono programy internetowe, za pomocą których samodzielnie mogą urządzić pomieszczenia w swym gniazdku. Ich ogromną zaletą jest to, iż są niesamowicie uniwersalne i co najważniejsze darmowe.

Z jakich programów on-line do aranżacji wnętrz warto skorzystać?

Pierwszym oprogramowaniem wartym uwagi jest Net + Interior Design 1.0.2.0, które służy do projektowania wszystkich powierzchni użytkowych, zarówno łazienki, salonu, kuchni czy sypialni. Wystarczy tylko w programie zdefiniować daną przestrzeń, określić jej wymiary, a następnie z bogatej bazy mebli wybrać te, które najbardziej nam odpowiadają i nanieść je na projekt. Oprócz tego, w bazie programu odnajdziemy również m.in. drzwi, okna, schody, ścianki, panele, podłogi w różnych wersjach kolorystycznych. Istnieje także możliwość nałożenia na ściany płytek czy też umieszenia w pomieszczeniach licznych ozdób. Gdy zakończymy aranżować swoje wnętrze, możemy obejrzeć projekt w 3D, a także go zapisać i wydrukować. Kolejnym programem, z którego należy skorzystać, jest Jordan’s Furniture Room Planne, który służy do aranżacji dowolnej przestrzeni. Warto podkreślić to, iż tego oprogramowania nie musimy instalować na komputerze, bowiem może być obsługiwane również przez Flash MX.

Ponadto, w sieci odnajdziemy również programy, które służą do aranżacji konkretnych wnętrz. Z pewnością, trzeba wspomnieć o BoConcept Furnish Pro, za pomocą którego bez większych problemów możemy zaprojektować pokój dzienny i sypialnię. Przede wszystkim, tworząc wymarzone wnętrza, możemy korzystać z katalogu, w którym znajdują się m.in. fotele, komody, szafy, lampy, sofy. Jedyną wadą tegoż produktu jest to, iż nie występuje on w polskiej wersji językowej. Natomiast idealnym programem do aranżacji pokoju dziecinnego będzie Flexa 3D, który w swej bazie zawiera bardzo bogatą ofertę mebelków dziecięcych czy dekoracji wnętrza malucha. Oprócz tego, do dyspozycji mamy także oprogramowania do urządzania kuchni jak np. Ikea Home Planner FY08 – 1.9.7, za pomocą którego możemy również urządzić sypialnię i biuro. Ponadto, coraz bardziej powszechne są także programy do samodzielnej aranżacji łazienki jak np. Moja Łazienka 1.92, który niestety jest jedynym bezpłatnym oprogramowaniem do projektowania tej przestrzeni oferowanym przez polskie firmy.