Wystrój nowoczesnego salonu

Większość osób nie wyobraża sobie domu czy mieszkania bez przytulnego salonu, bowiem to w nim wypoczywamy po ciężkim dniu, relaksujemy się czy też przyjmujemy gości, np. podczas uroczystości rodzinnych czy świąt. Z pewnością, jeśli to, możliwe, powinien być bardzo przestronny, aby można było w nim umieścić wszystkie niezbędne sprzęty. Mowa tu oczywiście o wygodnej kanapie czy fotelach, które mogą przybierać zarówno tradycyjne jak i nowoczesne kształty. Oprócz tego, obowiązkowo musi się znaleźć w nim  ława, przy której będziemy mogli zasiąść z przyjaciółmi i np. wypić kawę lub porozmawiać na różne tematy.

Po pierwsze, aranżację salonu powinniśmy zacząć od wyboru kolorystyki ścian, bowiem barwy odgrywają duże znaczenie, np. jasne, pastelowe kolory optycznie powiększają powierzchnię, co jest niesamowicie ważne, gdy nasz salon jest mały. Ponadto, posiadają wpływ na nasze samopoczucie, bowiem żywe odcienie jak pomarańcz czy czerwień pobudzają do działania, zaś zieleń, turkus, błękit uspokajają i sprzyjają wypoczynkowi. Kolejnym krokiem jest wybór stylizacji, w jakiej chcemy utrzymać salon, bowiem w zależności od tego czy nasz salon będzie miał wystrój klasyczny, wiktoriański czy nowoczesny, będziemy odpowiednio do niego dobierać meble.

Następnie, musimy się zastanowić nad rozplanowaniem mebli w salonie, oczywiście jeżeli będzie on pełnił też funkcję pokoju dziennego, nie może zabraknąć w nim dużego stołu najlepiej rozkładanego na 12 osób, zaś gdy zamierzamy w nim umieścić kino domowe, musimy pomyśleć o dodatkowych sofach czy dużych poduszkach, na których można wygodnie usiąść przed ekranem i obejrzeć ciekawy film. Poza tym, jak najbardziej wskazane jest to, aby nasze sofy były rozkładane, gdyż w razie potrzeby bardzo szybko się mogą zamienić w miejsce do spania.

Z pewnością, w salonie idealnie sprawdzają się meble modułowe, które możemy ustawić wedle naszego uznania. Poza tym, na półkach istnieje możliwość poukładania ozdobnych flakoników, figurek, lamp czy świec, za których sprawą we wnętrzu będzie panował niepowtarzalny klimat. Ponadto, jak najbardziej pożądane są stylowe komody, efektowne witryny, a także gustowne obrazy, flakony lub kosze z kwiatami czy lampy. Jednak w stosowaniu wszelkich ozdobników musimy zachować umiar, gdyż nie chcemy chyba, aby nasz salon przypominał wystawy w sklepie z dewocjonaliami.

Na koniec warto wspomnieć o tym, iż wspaniałym pomysłem jest zamontowanie w naszym salonie kominka, który rewelacyjnie ozdabia wnętrze, a zimą skutecznie chroni nas przed zimnem, tworząc tym samym romantyczny nastrój w pomieszczeniu, bowiem jest coś magicznego w ogrzewaniu się przy jego cieple.